יצירת קשר

לדבר בהצלחה מול קהל

מה משפיע על הקשב?
ישנם מספר גורמים המשפיעים על רמת ההקשבה של הקהל ועל יכולתו לקלוט מסרים מפי הדובר. ראשית, עליכם ללמוד כיצד לדבר בביטחון מול קהל, או, במילים אחרות, כיצד לבצע עמידה מול קהל המאזין לכם. הביטחון בדבריכם, גם בתוכן הדברים וגם בצורת ההעברה ובטכניקות המסירה שלכם, הוא מרכיב חשוב בדרך ליצירת הקשבה מלאה ולמשיכת תשומת לב. בנוסף, ישנה חשיבות רבה לאינטונציה ולטון בו אתם מדברים. אינטונציה נכונה ומתאימה לסיטואציה, לסוג הקהל וההרצאה, יכולה לשפר פלאים את רמת ההופעה שלכם. דיבור מוצלח מול קהל נמדד קודם כל בכלי העיקרי שלכם במצב זה – הקול שלכם. ניתן ללמוד כיצד להשתמש בקול, לווסת אותו, ללמוד כיצד להלהיב באמצעותו את המאזינים וליצור דינאמיקה נכונה ביניכם ובינם. לקול, ביטחון ואינטונציה מצטרפת כמובן גם ההופעה החיצונית שלכם. כמובן שלבוש מכובד ומותאם לסוג האירוע ישפיע על רמת הקשב של היושבים מולכם וכדאי לשים עליו דגש, אך חשובה לא פחות היא שפת הגוף שלכם. גם מרכיב זה, ככל שאר הפרמטרים, ניתן לשיפור ואיננו דבר מולד. עבודה נכונה עם הגוף שלכם בעת הדיבור, שתשתלב עם קול ואינטונציה מותאמים, יכולה לרתק את היושבים מולכם.

עמידה מול קהל בעולם העסקים
אנשי עסקים רבים נדרשים באופן קבוע לדבר בפני אנשים. זו יכולה להיות פרזנטציה בפני לקוחות קיימים או פוטנציאלים, הצגת הישגים ויעדים בפני עובדים או עמיתים, או אפילו מצבים מלחיצים יותר כגון פרזנטציה בפני מנהלים להם הם כפופים. החשיבות של הקול ואינטונציה בדיבור מול קהל עולה בדרגה כאשר אנו מדברים על עולם העסקים. על פי כל הדעות, השפעת הקול על אנשי מכירות היא עצומה וזהו הפרמטר החשוב ביותר מבחינתם. כאשר מדובר באנשים איתם אנו באים במגע באופן יומיומי, והם רגילים לראותנו, הקול הוא הכלי היחיד שבו יש לנו כוח ליצור שינוי אצל היושב מולנו. קולגות, מנהלים ועובדים שלכם יתייחסו אליכם אחרת לגמרי כאשר תצליחו למקד את תשומת ליבם ולגרום להם להקשיב באמת למה שיש לכם להגיד.

להתכונן ולהתאמן
בהכנה להרצאה או לפרזנטציה תצטרכו לעבור על מספר דברים קבועים: קהל היעד, מבנה המצגת, הכרת הציוד כגון מקרן או לוח ועוד. אלמנטים אלה חשובים לא פחות מטכניקת הדיבור שלכם ומיכולות ההופעה שלכם. הכנה מוקדמת וטובה של אמצעי העזר ושינון המצגת יתרמו לביטחון העצמי שלכם, מה שיוביל להופעה טובה ומהודקת יותר.

איך עושים את זה נכון?
כפי שכבר סיכמנו, היכולת לדבר בצורה מעניינת ומושכת בפני קהל היא איננה תכונה מולדת, אך היא דבר המצריך עבודה לאורך זמן ולמידה מרוכזת. כיום ישנם מקומות המספקים הכשרה מקצועית בתחום ויכולים להעניק לכם כלים וכישורים נחוצים על מנת לעבור את המכשול הפעוט ולהתגבר על פחד קהל או על חרדה מפני עמידה על במה. קורס בקול לאנשי עסקים יכול להיות פלטפורמה נהדרת דרכה תלמדו כיצד לשפר את הפרזנטציות שלכם ולכבוש כל אדם המקשיב לכם.